Haxhimaklla të Pejes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Haxhimaklla e Pejës është pëgatitje ushqimore kryesish me miell dhe gjalpë edhe atë sipas traditës pejane, Kosovë.

Përbërësit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

- 500 g gjalpë
- 950 g miell
- 1 lugë e vogel e çajit sodë bikarboni
- 1 kg sheqer
- 5oo ml ujë
- 1 limon
- arra sipas dëshires

Përgatitja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjalpa shkrihet në temperaturë të ultë (kujdes mos të digjet). Në ndërkoh një gotë prej 100 mililitrash mbushet me sheqer deri në gjysë dhe po aq me ujë dhe përzihet mir. Në një gotë tjeter hidhet soda bikerbona dhe lëngu i gjysëm limonit (1 lugë uthull në munges limoni). Pasi të shkrihet gjalpa largohet nga zjarri dhe menjëher i hidhet soda e tretur në lëng limoni dhe sherbeti i përgatitur në gotë. Përzihet masa dhe i hidhet mielli dhe arrat e copëtuara. Brumi i fituar formohet në topëtha të barabartë dhe shtypen me duar ashtu që jenë në formë rrethi, rradhiten në tepsi dhe piqen në temperaturë 180 °C deri sa të fitojn ngjyrë të kaftë të hapur.

Sherbeti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në 1 kg sheqer hidhem 5oo ml ujë dhe masa lihet të vlojë 10 minuta. Gjysma e limonit pritet në feta me lëvore dhe hidhet në sherbet. Së fundi sherbeti i ngrohët hidhet mbi haxhimakllat e ngrohta.