Haybes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haybes
Komunë
noform
Pamje nga Haybes
Stema_figura
Vendndodhja
Haybes is located in Franca
Haybes
Haybes
50°00′35″V 4°42′21″L / 50.009722222222°V 4.7058333333333°L / 50.009722222222; 4.7058333333333Koordinatat: 50°00′35″V 4°42′21″L / 50.009722222222°V 4.7058333333333°L / 50.009722222222; 4.7058333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.05 km2
Lartësia 117 m (m.n.d.)
Popullsia 1992 banorë
Dendësia 71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08170
INSEE 08222
Faqja Zyrtare http://www.villedehaybes.fr


Haybes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Haybes ka një popullsi prej 1992 banorë dhe sipërfaqe 28.05 km², me një dendësi prej 71 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Haybes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale