Hearst (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hearst (kthjellim).


Hërst
Anglisht, Frëngjisht : Hearst
Qytet
noform
Pamje nga Hearst (Ontario)
Vendndodhja
Hërst is located in Kanadaja
Hërst
Hërst
Vendndodhja e Hërstit në Kanada

Hërst is located in Ontario
Hërst
Hërst
Vendndodhja e Hërstit në Ontario

Koordinatat: 49°42′0″V 83°40′0″P / 49.70000°V 83.66667°P / 49.70000; -83.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Kanadaja
Provinca Ontario
Distrikti Cochrane
Kryetari i Bashkisë Roger Sigouin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98,73 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia (2011) 5.090 banorë
Dendësia 51,6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1913
Zona Kohore (UTC-5)
Verore (UTC-4)
Kodi Postal P0L
Prefiksi 705
Aeroporti Aeroporti Bashkiak René Fontaine i Hërstit
Koordinatat 49° 42′ 0″ Veri

83° 40′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.hearst.ca


Hearst është një qytetDistrikti Cochrane, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 98.73 km² dhe popullsi 5090 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Hearst – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario