Jump to content

Heerde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Heerde
Flamuri i Heerde
Stema zyrtare e Heerde
Popullsia
 • Gjithsej18.329
Faqja zyrtarewww.heerde.nl

Heerde është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 80.39 km² dhe popullsi 18329 banorë[1]. Heerde është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland