Heerlen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heerlen (kthjellim).


Heerlen
—  komuna  —
stema_figuraHeerlen vlag.svg
Pamje nga Heerlen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Heerlen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°53′11″V 5°58′39″L / 50.886388°V 5.9775°L / 50.886388; 5.9775 (Heerlen)Koordinatat: 50°53′11″V 5°58′39″L / 50.886388°V 5.9775°L / 50.886388; 5.9775 (Heerlen)
Sipërfaqja 45,5 km2
Popullsia 89.230 banorë 2011
Dendësia 1.961,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 045
Kodi Postar 6400-6433
Kodi statistikor 0917
Vendndodhja
Heerlen is located in Hollandë
Heerlen
Heerlen
Heerlen – harta_foto
www.heerlen.nl

Heerlen është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 45.5 km² dhe popullsi 89230 banorë[1]. Heerlen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu