Heinz Fischer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Heinz Fischer

Heinz Fischer (sqt. Hajnc Fisher) lindi më 9 tetor 1938Graz, Austri dhe është zgjedhur presidenti i Austrisë.

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.


Mirënjohjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]