Helden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Helden (kthjellim).


Helden
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Helden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Peel en Maas
Koordinatat 51°19′12″V 5°59′59″L / 51.32°V 5.999722°L / 51.32; 5.999722 (Helden)Koordinatat: 51°19′12″V 5°59′59″L / 51.32°V 5.999722°L / 51.32; 5.999722 (Helden)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5980-5981, 5984-5988
Helden is located in Hollandë
Helden
Helden

Helden është një qytezë në Peel en Maas, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Helden – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu