Jump to content

Hendrick Motorsports

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Hendrick Motorsports (HMS), i quajtur fillimisht All Star Racing, është një aktuale amerikane gara auto ekipi krijuar në vitin 1984 nga Rick Hendrick. Ekipi aktualisht konkuron në Seria NASCAR Sprint Cup. Një nga organizatat e kryeministrit makines aksioneve gara së, Motorsports Hendrick ka mblodhi dhjetë sprint Seria pronarët filxhan dhe shoferët kampionate, tri Botërore Camping pronarët Kamion Seria dhe shoferët titujt, dhe një Mbarëkombëtar shoferët Seria kurorë, 209 Sprint Seria fitoret Kupa, 29 fitore Mbarëkombëtar Seria, dhe 25 Botërore Camping fitoret Kamion Series

Ekipi momentalisht fusha Sprint Cup Series katër Chevrolet makina SS për Kasey Kahne, Jeff Gordon, Jimmie Johnson dhe Dale Earnhardt, Jr.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hendrick Motorsports – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale