Hengelo (Gelderland)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Axel (kthjellim).


Hengelo
—  woonplaats  —
stema_figuraHengelo, Gelderland vlag.svg
Pamje nga Hengelo (Gelderland)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Bronckhorst
Koordinatat 52°03′06″V 6°18′38″L / 52.05166°V 6.31055°L / 52.05166; 6.31055 (Hengelo)Koordinatat: 52°03′06″V 6°18′38″L / 52.05166°V 6.31055°L / 52.05166; 6.31055 (Hengelo)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Hengelo is located in Hollandë
Hengelo
Hengelo
Hengelo – harta_foto

Axel është një qytezë në Bronckhorst, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Axel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland