Hengelo (Overijssel)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hengelo (kthjellim).


Hengelo
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Hengelo, Overijssel.svg
Pamje nga Hengelo (Overijssel)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Hengelo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°16′12″V 6°46′47″L / 52.27°V 6.779722°L / 52.27; 6.779722 (Hengelo)Koordinatat: 52°16′12″V 6°46′47″L / 52.27°V 6.779722°L / 52.27; 6.779722 (Hengelo)
Sipërfaqja 61,78 km2
Popullsia 80.809 banorë 2010
Dendësia 1.308,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 074
Kodi Postar 7550-7559
Kodi statistikor 0164
Vendndodhja
Hengelo is located in Hollandë
Hengelo
Hengelo
Hengelo – harta_foto
www.hengelo.nl

Hengelo është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 61.78 km² dhe popullsi 80809 banorë[1]. Hengelo është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel