Herbeuval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Herbeuval
Komunë
noform
Pamje nga Herbeuval
Stema_figura
Vendndodhja
Herbeuval is located in Franca
Herbeuval
Herbeuval
49°36′09″V 5°20′21″L / 49.6025°V 5.3391666666667°L / 49.6025; 5.3391666666667Koordinatat: 49°36′09″V 5°20′21″L / 49.6025°V 5.3391666666667°L / 49.6025; 5.3391666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Popullsia 106 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08223


Herbeuval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Herbeuval ka një popullsi prej 106 banorë dhe sipërfaqe 7.4 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Herbeuval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale