Het Bildt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Het Bildt
Flamuri i Het Bildt
Stema zyrtare e Het Bildt
Popullsia
 • Gjithsej10.908
Faqja zyrtarewww.hetbildt.nl

Het Bildt është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 116.51 km² dhe popullsi 10908 banorë[1]. Sint-Annaparochie është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland