Heumen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heumen (kthjellim).


Heumen
—  komuna  —
stema_figuraHeumen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Malden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°45′56″V 5°50′36″L / 51.7655°V 5.8433°L / 51.7655; 5.8433 (Heumen)Koordinatat: 51°45′56″V 5°50′36″L / 51.7655°V 5.8433°L / 51.7655; 5.8433 (Heumen)
Sipërfaqja 41,58 km2
Popullsia 16.646 banorë 2010
Dendësia 400,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 024
Kodi Postar 6580-6582, 6610-6612
Kodi statistikor 0252
Malden is located in Hollandë
Malden
Malden
Heumen – harta_foto
www.heumen.nl

Heumen është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 41.58 km² dhe popullsi 16646 banorë[1]. Malden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland