Hideaki Kitajima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hideaki Kitajima
Të dhënat personale
Emri i plotëHideaki Kitajima
Data e lindjes (1978-05-23) 23 Maj, 1978 (42 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2002Kashiwa Reysol
2003–2005Shimizu S-Pulse
2006–2012Kashiwa Reysol
2012–2013Roasso Kumamoto
Ekipi kombëtar
2000Japonia3(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hideaki Kitajima (lindur më 23 Maj 1978) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 3 1
Gjithsej 3 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]