Hideo Hashimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hideo Hashimoto
Hideo Hashimoto-2.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëHideo Hashimoto
Data e lindjes (1979-05-21) 21 Maj, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Numri31
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2011Gamba Osaka
2012–2014Vissel Kobe
2015–Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
2007–2010Japonia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hideo Hashimoto (lindur më 21 maj 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2007 4 0
2008 2 0
2009 7 0
2010 2 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]