Hideto Takahashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hideto Takahashi
Hideto Takahash - 2.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëHideto Takahashi
Data e lindjes (1987-10-17) 17 Tetor, 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesGunma, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2012–2013Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hideto Takahashi (lindur më 17 Tetor 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 4 0
2013 3 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]