Hierges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hierges
Komunë
noform
Pamje nga Hierges
Stema_figura
Vendndodhja
Hierges is located in Franca
Hierges
Hierges
50°06′18″V 4°44′24″L / 50.105°V 4.74°L / 50.105; 4.74Koordinatat: 50°06′18″V 4°44′24″L / 50.105°V 4.74°L / 50.105; 4.74
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.05 km2
Popullsia 208 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08320
INSEE 08226


Hierges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Hierges ka një popullsi prej 208 banorë dhe sipërfaqe 4.05 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hierges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale