Hikari Takagi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hikari Takagi
Hikari Takagi 2016 (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëHikari Takagi
Data e lindjes (1993-05-21) 21 Maj, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Nojima Stella Kanagawa Sagamihara53(4)
Ekipi kombëtar
2016–Japonia19(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hikari Takagi (高木 ひかり Takagi Hikari?, lindur më 21 Maj 1993) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 1 0
2017 12 0
2018 6 1
Gjithsej 19 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)