Hindeloopen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hindeloopen (kthjellim).


Hindeloopen
—  woonplaats  —
Hindeloopen is located in Hollandë
Hindeloopen
Hindeloopen
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Komuna Nijefurd
Koordinatat 52°56′34″V 5°24′08″L / 52.942778°V 5.40222°L / 52.942778; 5.40222 (Hindeloopen)Koordinatat: 52°56′34″V 5°24′08″L / 52.942778°V 5.40222°L / 52.942778; 5.40222 (Hindeloopen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0514
Kodi Postar 8713

Hindeloopen është një qytezë në Nijefurd, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Hindeloopen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Friesland