Hiroaki Morishima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroaki Morishima
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroaki Morishima
Data e lindjes (1972-04-30) 30 Prill, 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–2008Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
1995–2002Japonia64(12)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroaki Morishima (lindur më 30 prill 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 64 ndeshje dhe ka shënuar 12 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 9 0
1996 11 2
1997 14 5
1998 3 0
1999 0 0
2000 10 3
2001 9 1
2002 8 1
Gjithsej 64 12

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]