Hiroji Imamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroji Imamura
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroji Imamura
Data e lindjes (1949-04-27) 27 Prill, 1949 (72 vjeç)
Vendi i lindjesShiga, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1968–1983Yanmar Diesel
Ekipi kombëtar
1976Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroji Imamura (lindur më 27 Prill 1949) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1976 4 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]