Hirokazu Ninomiya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hirokazu Ninomiya
Të dhënat personale
Emri i plotëHirokazu Ninomiya
Data e lindjesNëntor 22, 1917(1917-11-22)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesMars 7, 2000 (82 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Keio BRB
Ekipi kombëtar
1940-1954Japonia6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Hirokazu Ninomiya (22 Nëntor 19177 Mars 2000) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1940 1 0
1941 0 0
1942 0 0
1943 0 0
1944 0 0
1945 0 0
1946 0 0
1947 0 0
1948 0 0
1949 0 0
1950 0 0
1951 2 1
1952 0 0
1953 0 0
1954 3 0
Gjithsej 6 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]