Hiroko Sano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroko Sano
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroko Sano
Data e lindjes (1983-02-05) 5 Shkurt, 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Tasaki Perule FC
Ekipi kombëtar
2003Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Hiroko Sano (佐野 弘子 Sano Hiroko?, lindur më 5 Shkurt 1983) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]