Hiromi Hara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiromi Hara
Hiromi Hara 2007.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëHiromi Hara
Data e lindjes (1958-10-19) 19 Tetor, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesNasushiobara, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1992Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1978–1988Japonia75(37)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiromi Hara (lindur më 19 Tetor 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 75 ndeshje dhe ka shënuar 37 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 6 1
1979 2 0
1980 5 2
1981 10 1
1982 6 3
1983 10 6
1984 7 5
1985 10 5
1986 6 7
1987 11 7
1988 2 0
Gjithsej 75 37

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]