Hiromi Ikeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiromi Ikeda
Të dhënat personale
Emri i plotëHiromi Ikeda
Data e lindjes (1975-12-22) 22 Dhjetor, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2008Tasaki Perule FC236(15)
Ekipi kombëtar
1997–2008Japonia119(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiromi Ikeda (池田 浩美 Ikeda Hiromi?, lindur më 22 Dhjetor 1975) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 119 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 6 0
1998 9 0
1999 8 0
2000 5 0
2001 10 3
2002 6 0
2003 11 1
2004 10 0
2005 9 0
2006 17 0
2007 16 0
2008 12 0
Gjithsej 119 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]