Hiroshi Yoshida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Yoshida
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Yoshida
Data e lindjes (1958-02-11) 11 Shkurt, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1990Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1981–1983Japonia9(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Yoshida (lindur më 11 Shkurt 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 6 1
1982 1 0
1983 2 0
Gjithsej 9 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]