Hiroyuki Abe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroyuki Abe
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroyuki Abe
Data e lindjes (1989-07-05) 5 Korrik, 1989 (32 vjeç)
Vendi i lindjesNara, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2016Gamba Osaka135(21)
2017–Kawasaki Frontale28(10)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroyuki Abe (lindur më 5 Korrik 1989) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]