Hiroyuki Sakashita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroyuki Sakashita
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroyuki Sakashita
Data e lindjes (1959-05-06) 6 Maj, 1959 (62 vjeç)
Vendi i lindjesMiura, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982–1990Fujita Industries
1990–1991Yomiuri
Ekipi kombëtar
1980Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroyuki Sakashita (lindur më 6 Maj 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]