Hiroyuki Usui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroyuki Usui
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroyuki Usui
Data e lindjes (1953-08-04) 4 Gusht, 1953 (67 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1988Hitachi
Ekipi kombëtar
1974–1984Japonia38(15)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroyuki Usui (lindur më 4 Gusht 1953) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 38 ndeshje dhe ka shënuar 15 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 2 0
1975 0 0
1976 1 0
1977 4 0
1978 14 7
1979 9 3
1980 5 3
1981 0 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 3 2
Gjithsej 38 15

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]