Hisao Kami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hisao Kami
Të dhënat personale
Emri i plotëHisao Kami
Data e lindjes (1941-06-28) 28 Qershor, 1941 (80 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1960–1972Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1964–1968Japonia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hisao Kami (lindur më 28 Qershor 1941) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1964 1 0
1965 3 0
1966 5 0
1967 4 0
1968 2 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]