Hisashi Kaneko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hisashi Kaneko
Të dhënat personale
Emri i plotëHisashi Kaneko
Data e lindjes (1959-09-12) 12 Shtator, 1959 (62 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1992Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1986–1987Japonia7(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hisashi Kaneko (lindur më 12 Shtator 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1986 3 0
1987 4 1
Gjithsej 7 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]