Hisashi Kurosaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hisashi Kurosaki
Të dhënat personale
Emri i plotëHisashi Kurosaki
Data e lindjes (1968-05-08) 8 Maj, 1968 (51 vjeç)
Vendi i lindjesTochigi, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987–1992Honda
1992–1997Kashima Antlers
1998–1999Kyoto Purple Sanga
2000Vissel Kobe
2001Albirex Niigata
2002–2003Omiya Ardija
Ekipi kombëtar
1989–1997Japonia24(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hisashi Kurosaki (lindur më 8 Maj 1968) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 24 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1989 7 1
1990 2 0
1991 0 0
1992 0 0
1993 1 0
1994 1 0
1995 10 3
1996 2 0
1997 1 0
Gjithsej 24 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]