Hisui Haza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hisui Haza
Të dhënat personale
Emri i plotëHisui Haza
Data e lindjes (1996-03-16) 16 Mars, 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2018–INAC Kobe Leonessa6(1)
Ekipi kombëtar
2014Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hisui Haza (羽座 妃粋 Haza Hisui?, lindur më 16 Mars 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 4 0
Gjithsej 4 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2014 Japan Football Association(japonisht)