Hof van Twente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hof van Twente
Watertoren Delden.jpg
Flamuri i Hof van Twente
Stema zyrtare e Hof van Twente
Popullsia
 • Total35.464
Faqja zyrtarewww.hofvantwente.nl

Hof van Twente është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 215.44 km² dhe popullsi 35464 banorë[2]. Goor është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel