Holy Cross, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Holy Cross, Alaska
Anglisht : Holy Cross
qytet
Vendndodhja
Holy Cross, Alaska is located in SHBA Alaska
Holy Cross, Alaska
Holy Cross, Alaska

Koordinatat: 62°11′53″V 159°46′24″P / 62.19806°V 159.77333°P / 62.19806; -159.77333

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Yukon-Koyukuk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97 km2
 •  tokësore 81 km2
 •  ujore 16 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Popullsia 204 banorë (2007)
Dendësia 2.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi April 20, 1968[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99602
Prefiksi 907
Koordinatat 62° 11′ 53″ Veri

159° 46′ 24″ Perëndim

Holy Cross, Alaska (Holy Cross) është një qytet në qarkun Yukon-Koyukukshtetit federal Alaska, SHBA. Në Holy Cross, Alaska jetojnë 204 banorë (2007)[2], dhe dendësia e popullisë është 2.8 banor/km2 (7.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 97 km2 (37.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 41 m (135 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
  2. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Holy Cross, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale