Jump to content

Homare Sawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Homare Sawa
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHomare Sawa
Datëlindja (1978-09-06) 6 shtator 1978 (45 vjeç)
VendlindjaTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1991–1999NTV Beleza136(79)
1999–2000Denver Diamonds
2001–2003Atlanta Beat55(13)
2004–2008Nippon TV Beleza85(47)
2009–2010Washington Freedom41(6)
2009Nippon TV Beleza4(2)
2010Nippon TV Beleza0(0)
2011–2015INAC Kobe Leonessa94(12)
Karriera ndërkombëtare
1993–2015Japonia205(83)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Homare Sawa (澤 穂希 Sawa Homare?, lindur më 6 Shtator 1978) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 205 ndeshje dhe ka shënuar 83 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1993 4 4
1994 6 1
1995 8 0
1996 10 3
1997 7 13
1998 10 4
1999 8 0
2000 1 1
2001 8 6
2002 8 5
2003 12 10
2004 8 2
2005 9 3
2006 17 7
2007 14 6
2008 15 7
2009 1 0
2010 15 3
2011 14 5
2012 10 1
2013 2 0
2014 8 1
2015 8 1
Gjithsej 205 83

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)