Hostalric

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hostalric
Komunë
Vendndodhja
Hostalric is located in Spanjë
Hostalric
Hostalric

Koordinatat: 41°45′V 2°38′L / 41.750°V 2.633°L / 41.750; 2.633

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.39 km2
Popullsia 4030 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Hostalric është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Hostalric ka 4030 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]