Houdilcourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Houdilcourt
Komunë
noform
Pamje nga Houdilcourt
Vendndodhja
Houdilcourt is located in Franca
Houdilcourt
Houdilcourt
49°25′31″V 4°07′31″L / 49.425277777778°V 4.1252777777778°L / 49.425277777778; 4.1252777777778Koordinatat: 49°25′31″V 4°07′31″L / 49.425277777778°V 4.1252777777778°L / 49.425277777778; 4.1252777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.3 km2
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Popullsia 149 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08229


Houdilcourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Houdilcourt ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 11.3 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Houdilcourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale