Houldizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Houldizy
Komunë
noform
Pamje nga Houldizy
Stema_figura
Vendndodhja
Houldizy is located in Franca
Houldizy
Houldizy
49°48′38″V 4°40′10″L / 49.810555555556°V 4.6694444444444°L / 49.810555555556; 4.6694444444444Koordinatat: 49°48′38″V 4°40′10″L / 49.810555555556°V 4.6694444444444°L / 49.810555555556; 4.6694444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.62 km2
Popullsia 367 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08230


Houldizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Houldizy ka një popullsi prej 367 banorë dhe sipërfaqe 4.62 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Houldizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale