Houten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Houten
Flamuri i Houten
Stema zyrtare e Houten
Popullsia
 • Gjithsej47.957
Faqja zyrtarewww.houten.nl

Houten është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 58.98 km² dhe popullsi 47957 banorë[1]. Houten është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht