Hrelin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hreljin
—  Qytet  —
Pamje nga Hrelin

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Primorje-Gorski Kotar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.28°0′0″V 14.6°0′0″L / 45.28000°V 14.60000°L / 45.28000; 14.60000 (Hreljin)Koordinatat: 45.28°0′0″V 14.6°0′0″L / 45.28000°V 14.60000°L / 45.28000; 14.60000 (Hreljin)
Popullsia 2.210 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Hreljin is located in Kroacia
Hreljin
Hreljin

Hreljin (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Primorje-Gorski KotarKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2210 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2191 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 1982 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.87%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Hreljin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.

Stampa:Zhupania Primorje-Gorski Kotar