Hrvatski Leskovac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hrvatski Leskovac
—  Qytet  —
Hrvatski Leskovac is located in Kroacia
Hrvatski Leskovac
Hrvatski Leskovac
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Grad Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.74°0′0″V 15.91°0′0″L / 45.74000°V 15.91000°L / 45.74000; 15.91000 (Hrvatski Leskovac)Koordinatat: 45.74°0′0″V 15.91°0′0″L / 45.74000°V 15.91000°L / 45.74000; 15.91000 (Hrvatski Leskovac)
Popullsia 2.679 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Hrvatski Leskovac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Grad ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2679 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2659 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2453 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.75%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Grad Zagreb