Hughes, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hughes, Alaska
Anglisht : Hughes
qytet
Vendndodhja
Hughes, Alaska is located in SHBA Alaska
Hughes, Alaska
Hughes, Alaska

Koordinatat: 66°2′39″V 154°15′25″P / 66.04417°V 154.25694°P / 66.04417; -154.25694

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Yukon-Koyukuk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8 km2
 •  tokësore 8 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 115 m (m.n.d.)
Popullsia 70 banorë (2007)
Dendësia 9.7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi October 30, 1973[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99745
Prefiksi 907
Koordinatat 66° 2′ 39″ Veri

154° 15′ 25″ Perëndim

Hughes, Alaska (Hughes) është një qytet në qarkun Yukon-Koyukukshtetit federal Alaska, SHBA. Në Hughes, Alaska jetojnë 70 banorë (2007)[2], dhe dendësia e popullisë është 9.7 banor/km2 (25.2 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 8 km2 (3.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 115 m (377 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 41. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Annual Estimates of the Population for Incorporated Places in Alaska". United States Census Bureau. 10 korrik 2008. Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 shtator 2008. Marrë më 2008-07-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hughes, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale