Hydaburg, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hydaburg, Alaska
Anglisht : Hydaburg
qytet
Vendndodhja
Hydaburg, Alaska is located in SHBA Alaska
Hydaburg, Alaska
Hydaburg, Alaska

Koordinatat: 55°12′17″V 132°49′15″P / 55.20472°V 132.82083°P / 55.20472; -132.82083

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.7 km2
 •  tokësore 0.7 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 376 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi October 4, 1927[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99922
Prefiksi 907
Koordinatat 55° 12′ 17″ Veri

132° 49′ 15″ Perëndim

Hydaburg, Alaska (Hydaburg) është një qytet në shtetin federal Alaska, SHBA. Në Hydaburg, Alaska jetojnë 376 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.7 km2 (0.3 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 7 m (23 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 42. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hydaburg, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale