Hysen Zmijani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Hysen Zmijani
Të dhënat personale
Data e lindjes 24 prill 1963
Vendi i lindjes Shkodër, Shqipëria
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1982–1991 KS Vllaznia ? (?)
1991–1994 Gazélec Ajaccio 40 (2)
1994–1995 Al Nassr 44 (10)
1995–1996 FC St. Pauli 7 (0)
Ekipi kombëtar
1984–1995 Shqipëria
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hysen Zmijani (lindi më 29 prill 1963) ishte futbollist shqiptar i cili ka luajtur si mesfushor. Hyseni ka luajtur në Shqipëri, Francë, Arabi Saudite dhe Gjermani. Ai poashtu ka lujatur edhe në kombëtaren shqiptare.