IJsselstein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: IJsselstein (kthjellim).


IJsselstein
—  komuna  —
stema_figuraFlag of IJsselstein.svg
Pamje nga IJsselstein

Lumi IJssel;në sfond kisha e reformuar holandeze Shën Nikollës dhe kulla Gerbrandy

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra IJsselstein
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°01′12″V 5°02′32″L / 52.02°V 5.0422°L / 52.02; 5.0422 (IJsselstein)Koordinatat: 52°01′12″V 5°02′32″L / 52.02°V 5.0422°L / 52.02; 5.0422 (IJsselstein)
Sipërfaqja 21,62 km2
Popullsia 34.302 banorë 2011
Dendësia 1.586,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 030
Kodi Postar 3401 - 3404
Kodi statistikor 0353
Vendndodhja
IJsselstein is located in Hollandë
IJsselstein
IJsselstein
IJsselstein – harta_foto
www.ijsselstein.nl

IJsselstein është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 21.62 km² dhe popullsi 34302 banorë[1]. IJsselstein është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht