Iglulik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Iglulik (kthjellim).


Iglulik
Iglulik - ᐃᒡᓗᓕᒃ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Iglulik

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Paul Quassa
Statistika dhe Territori
Koordinatat 69°22′34″V 81°47′58″P / 69.37611°V 81.79944°P / 69.37611; -81.79944 (Iglulik)Koordinatat: 69°22′34″V 81°47′58″P / 69.37611°V 81.79944°P / 69.37611; -81.79944 (Iglulik)
Lartësia 53 m (m.n.d)
Sipërfaqja 102,8 km2
Popullsia 1.538 banorë 2006
Dendësia 14,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0L0
Vendndodhja
Iglulik is located in Kanadaja
Iglulik
Iglulik

Iglulik është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 102.8 km² dhe popullsi 1538 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Iglulik – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut