Igor Kisch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Igor Kisch
Të dhëna vetjake
U lind më (1954-03-01) 1 mars 1954 (70 vjeç)
Pragë, Republika Çeke Republika Çeke
Nënshtetësiaçek
Partia politikePartia Social Demokrate Çeke
Bashkëshortja/etHelena (i lindur më 1 korrik 1956) (1976-prezente)
FëmijëtPatrikia (1977-)
Jaroslav (1983-)
PunësimiPolitikan, mjek

Igor Kisch (i lindur më 1 mars 1954, Pragë, Republika Çeke) ai është një politikan, ministër i shëndetësisë dhe mjek çek.

Igor Kisch i martuar Helena në vitin 1976.

Igor Kisch ka 2 femije.

Igor Kisch Ia kam shpërblyer politikanit në parti Partia Social Demokrate Çeke në vitin 1989.