Ikuo Matsumoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ikuo Matsumoto
Të dhënat personale
Emri i plotë Ikuo Matsumoto
Data e lindjes (1941-11-03) 3 Nëntor, 1941 (76 vjeç)
Vendi i lindjes Utsunomiya, Japoni
Pozita ne fushë Sulmues
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1964–1971 Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1966–1969 Japonia 11 (1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ikuo Matsumoto (lindur më 3 Nëntor 1941) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 11 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1966 4 1
1967 3 0
1968 2 0
1969 2 0
Gjithsej 11 1

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]