Ilija Dimovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ilija Dimovski (maqedonisht: Илија Димовски; i lindur më 10.8.1980, në Veles) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Ilija Dimovski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ilija Dimovski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)