Ilija Dimovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ilija Dimovski (maqedonisht: Илија Димовски; i lindur më 10.8.1980, në Veles) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Ilija Dimovski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Ilija Dimovski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.